LG OLED48C6PUA | 48" 4K OLED TV - C6 Series - 120Hz - a11 AI Processor Gen3
SKU: OLED48C6PUA
Original price
- 4K OLED screen with self-illuminating pixels for perfect blacks.
• A11 AI Gen3 processor with intelligent 4K upscaling.
- 120Hz refresh rate (up to 165Hz VRR).
- Dolby Vision, HDR10 and HLG compatible.
- Ultra-fast response time (less than 0.1ms).
- Game Dashboard with optimized game modes.
• webOS system and ThinQ AI.
Brand LG
Product series C6
Image processor a11 AI Processor Gen3
Screen size 48"
Standard refresh rate 120Hz (Up to 165Hz)
Audio
Virtual assistant compatible Alexa (integrated), Google Assistant
Number of channels 2.2 channels
Wi-Fi Yes (Wifi 6)
Audio output 40W